Med strålende sol og jublende tilskuere gikk det 3 olabilløpet under Kulturdøgn Soon av stabelen på søndagen. Det ligger mye innsats bak hver eneste bil som deltar. Og deltagelsen i år var det ingenting å si på. Den økte fra 12 til 17 deltagere i år.

Deltagerliste

  1. Hilmar Kasbo (2019)
  2. Oskar Møller Warmedal (2017)
  3. Mari Klaveness (2014)
  4. Elias Rioda (2018)
  5. Osvald Kasbo (2019)
  6. Kristian Rioda (2011)
  7. Magnus Klaveness (2011)
  8. Adrian Bøhler
  9. Hermann Warmedal (2019)
  10. Håkon Bakken (2020)
  11. Agnes Lysdahl Bjering (2019)
  12. Karl Tveterås Grenersen (2020)
  13. Odd Martinsson (2020)
  14. Sofie Alexandra Boldog (2014)
  15. Emma Kamilla Boldog (2014)
  16. Tor Serigstad Stokkeland (2018)
  17. Ivar Serigstad Stokkeland (2018)

Olabilene startet på Wittustoppen, og publikum fylte Storgata med heiarop så . Fedre løp i 4 meters steg etter olabilene som hadde montert tau bak til å holde i. Flere hadde problemer med å stanse. Ganske utrolig at alt gikk så bra som det gjorde.
Det er tydelig at arrangementet har stor appell, folk stod langs løypa og heiet det de kunne og håpet at olabilene skulle komme seg helskinnet ned hele løypa. Med leder i Lions Club Vestby Øyvind Breivik som «speaker» og ordfører Tom Anders Ludvigsen som holdt orden på navn og tider, ble arrangementet godt gjennomført. Ordføreren var også juryformann og delte ut to ekstra premier til henholdsvis en søt jente som kjørte «jentebil» og en til bilen som kjørte nærmest idealtiden, denne tiden var bare noen få tideler unna.

Ellers fikk alle 17 sin pokal, arrangøren hadde kun 10 pokaler og måtte etterbestille flere pokaler ettersom det kom stadig flere påmeldinger. Dette har vært veldig moro, uttaler lederen i Lions Club Vestby.
Så kommer oppfordringen for neste år sitt olabilløp, for dette har nå blitt en tradisjon som engasjerer hele familien. Alle kan delta og bidra på sin måte, dette virker samlende og skaper engasjement for oss alle. Lions Club Vestby ved Øyvind Breivik har derfor besluttet at de sponser litt penger til de som har lyst til å lage olabil for deltagelse til neste år.

Så er det bare å glede seg underveis med kreative løsninger til å lage «tidenes olabil» til å delta i løpet med olabiler som overgår all fantasi og skaperglede med fart og spenning som premie til slutt, for deltagere og alle oss supportere.

Likte du denne artikkelen?

Ja
Nei
Takk for din tilbakemelding!