ANNONSE

ANNONSE

ANNONSE

Egenannonse Mediasenteret

Det 4000 kvadrat­meter store bygget ligger mellom Bauhaus og Maxbo på Verpet.

 

Det over 30 år gamle næringsbygget i Kleverveien 3 er blitt totalrehabilitert.

Daglig leder Liv Ragnhild Breivik i O. Breivik Eiendom kaller bygningen Vestbys fresheste kontorbygg. Byg­ningen fra 1987 var utlevd og nedslitt og trengte mer enn bare oppussing. Eiendoms­firmaet hyret inn anerkjente Niels Torp Arkitekter til å tegne den nye bygningen som er blitt rehabilitert og modernisert både innvendig og ut­vendig. Det 4000 kvadrat­meter store bygget ligger mellom Bauhaus og Maxbo på Verpet og ble ferdigstilt i sommer.

Mediasenteret hadde kontorlokaler i Kleverveien 3

Mediasenteret med Vestby Nytt har et helt spesielt forhold til Kleverveien 3 som de selv hadde kontorlokaler i, i hele 20 år frem til rehabiliteringen startet i fjor. Da flyttet alle leie­takerne ut og Mediasenteret flyttet inn i nåværende lokaler i Rådhusgata 14 ved Vestby bibliotek i Vestby sentrum.

Bygget har vært lett å fylle opp

Noen av de gamle leietakerne er flyttet tilbake i det nye moderne bygget, mens resten er nye leietakere.

– Bygget har vært lett å fylle opp og det er blitt så fint! Forteller Liv Ragnhild.

Bygningen har blitt et signalbygg i grønt og med glass og metalfasade og et kult moderne fellesareal inn­vendig med buet vegg og trespiler.

Vestby Elektroservice og ­andre lokale entreprenører er blitt brukt i byggefasen.

Håndverksbakeriet

Og Eiendomsfirmaet er glade over å ha Håndverksbakeriet med hele produksjonen som gir en ekstra trivselsfaktor som leietaker i 1. etasje.

Se også:
Håndverksbakeriet har flyttet hele produksjonen til Vestby